MATERIÁLY A POVRCHOVÉ ÚPRAVY

2 VARIANTY MAP  a  2 DRUHY LAMINACE

1.  POZINKOVANÝ PLECH - magnetická mapa

Magnetická mapa na pozinkovaném plechu je nejoblíbenější varianta. Pozinkovaný plech je čistý, nešpiní a nekoroduje. Menší nevýhodou může být složitější instalace na zeď, která je ale vykompenzována uživatelským komfortem. Instalace se provádí přivrtáním na zeď pomocí šroubů. Magnetická mapa na pozinkovaném plechu udrží všechny velikosti magnetů a magnetických suvenýrů.

 

Návod na instalaci magnetické mapy na pozinkovaném plechu

Magnetická mapa na plechu je sendvičový výrobek, na plech o síle 1mm je nanesena potištěná folie a následně ochranná laminace

 

 


2. SAMOLEPÍCÍ FÓLIE - magnetická mapa

Samolepící magnetickou mapu můžete nalepit na jakýkoliv rovný povrch včetně zdi. Velkou výhodou je velmi snadná instalace. Samolepící magnetická mapa není sama o sobě magnet, ale obsahuje kousky železa, takže bez problému udrží všechny bežné magnety a suvenýry. Větší a těžší suvenýry nemusí na této folii držet, protože nevzniká dostatečná síla mezi magnetem a folií. V případě, že máte váhově těžší suvenýr na kterém je jen malý magnet, bude potřeba magnet na suvenýru vyměnit a nebo doplnit o další magnet, aby se zabránilo padání suvenýru a zvýšila se přitažlivost mezi magnetickým suvenýrem a folií. Je proto dobré zvážit, pokud chcete umísťovat na mapu težší suvenýry, zda by nebylo lepší si pořídit magnetickou mapu ve variantě na pozinkovaném plechu.

Návod na instalaci samolepící magnetické folie

Pro výrobu samolepící magnetické mapy,  používáme kvalitní Německé speciální feretické folie o síle 0,8mm s kanálkovým lepidlem pro snadné nalepení a vyhlazení na stěně. Mapa je ošetřena ochranou laminací
  

 

 

 

 


POVRCHOVÁ ÚPRAVA - LAMINACE

U všech variant si můžete vybrat, zda má být mapa popisovatelná pro opakované mazání a nebo nepopisovatelná.  Při popisovatelné variantě je povrch mapy ošetřen 100% hladkou laminací, která vytváří pohledově lesklý povrch. Na popisování doporučujeme fixy whiteboard. Je proto dobré zvážit zda chcete opravdu popisovatelnou variantu mapy pro opakované mazání, protože se stačí o text jen otřít a je smazán. V případě že nechcete popisovatelnou mapu pro opakované mazání je možné vybírat z matné i lesklé varianty laminace.

Jestliže si chcete udělat finální popisky na slepou mapu, které nebudete mazat, doporučujeme zakoupit mapu s úpravou nepopisovalenou a pro popisky na mapě používat lihové fixy. Nepopisovatelná folie umožňuje dočasně také text smazat, takže se nemusíte bát když uděláte chybu v popisku. Nepopisovatelná laminace ale není 100% hladká, takže popisky se po čase stanou trvalé a nepůjdou již odstranit.